dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Ziemia okrzemkowa - jakie ma właściwości?

Karolina Górska 2023-03-03 0 komentarzy
Ziemia okrzemkowa - jakie ma właściwości?

Skała osadowa składająca się przede wszystkim z pancerzyków jednokomórkowych glonów działa detoksykująco, dlatego jest bardzo często stosowana w produkcji suplementów diety. Diatomit zawiera również minerały, do których należy krzem, wapń, sód, magnez i żelazo. Wspomaga proces oczyszczenia organizmu, usuwa toksyny, metale ciężkie, pasożyty i pleśń. Po preparaty zawierające ziemię okrzemkową mogą sięgnąć osoby, u których występują dolegliwości trawienne. Jest również często stosowana przez ludzi z miażdżycą, nadciśnieniem, cukrzycą, osteoporozą lub próchnicą.

Oferowana na stronie internetowej dobre-suplementy.com.pl ziemia okrzemkowa może pozytywnie wpłynąć na kondycję kości, stawów, włosów oraz paznokci. Poprawia wchłanianie witamin i minerałów, a także wspomaga walkę z infekcjami. Można ją dodawać do wody, herbaty lub soku. Najlepiej przyjmować ją pół godziny przed posiłkiem. Osoby, które zdecydują się na jej stosowanie, muszą zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Produkt nie może być używany przez dzieci, kobiety w ciąży oraz mamy karmiące.

Diatomit jest również często wykorzystywany jako domowy sposób na pluskwy, pchły i inne insekty. Ten skuteczny środek owadobójczy jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego oraz środowiska. Jest prosty w stosowaniu, wystarczy nim posypać dywany, posłania lub fotele.

Skomentuj wpis