dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

W czym może pomóc adwokat od przestępstw medycznych?

Kornelia Pietrzak 2022-04-17 0 komentarzy
W czym może pomóc adwokat od przestępstw medycznych?

Udowodnienie błędu medycznego jest trudne i wymaga przedłożenia w sądzie odpowiednich dowodów czy przedstawienia zeznań świadków lub innych poszkodowanych osób. Stroną oskarżającą jest sam pacjent lub jego rodzina, jeśli poszkodowany odniósł śmierć lub jest niezdolny do stawienia się w sądzie ze względu na doznane krzywdy i poważny uszczerbek na zdrowiu. Najczęstszą motywacją strony wnoszącej pozew jest ukaranie winnego i zawieszenie lekarza w wykonywanych obowiązkach.

Ponadto pacjenci starają się uzyskać zadośćuczynienie, które będzie można przeznaczyć m.in. na rehabilitację i dalsze leczenie w celu powrotu do sprawności. W przypadku śmierci pacjenta pieniądze trafiają do najbliższych, którzy często utracili stałe dochody i znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Czasem dochodzi do ugody pomiędzy stronami, a w innych przypadkach proces może trwać wiele lat, zanim ogłoszony zostanie wyrok.

Na stronie adwokat-kazubski.pl można zapoznać się z zakresem usług świadczonych przez kancelarię, w której zatrudniony jest adwokat od przestępstw medycznych. Klient może liczyć na pomoc już na etapie kompletowania i zabezpieczania niezbędnych materiałów dowodowych. Adwokat z Wodzisławia Śląskiego będzie również kontaktował się w imieniu klienta z lekarzem czy dyrekcją szpitala, w którym doszło do medycznej pomyłki czy niedopatrzenia. Przed umówieniem terminu konsultacji należy skontaktować się z kancelarią telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail. Adwokaci udzielają porad także w filii w Rybniku.

Skomentuj wpis