dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Szkolenia BLS AED - podstawowe informacje

Natasza Marciniak 2023-12-25 0 komentarzy
Szkolenia BLS AED - podstawowe informacje

Wielu ludzi chce mieć wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na udzielenie pierwszej pomocy. Najlepszym sposobem na poznanie najważniejszych zasad jest zapisanie się na szkolenie. Wśród chętnie wybieranych kursów znajduje się BLS AED.

Skrót BLS oznacza Basic Life Support, czyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne, które pozwalają na podtrzymanie najważniejszych funkcji życiowych w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia (utrzymanie drożności dróg oddechowych, podtrzymanie czynności oddychania i krążenia). Poza tym BLS obejmuje procedury związane z pomocą osobie, która się zadławiła, ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji oraz rozpoznawania oznak zatrzymania przepływu krwi. Natomiast część AED (Automated External Defibrillator) dotyczy nauki obsługi specjalnego typu defibrylatora, który został tak zaprojektowany, aby nikt nie miał problemów z jego użyciem. Zajęcia są prowadzone przez ratowników medycznych i trwają osiem godzin. Warto dodać, że istnieje także dwudniowy kurs rozszerzony, na którym poruszane są inne zagadnienia dotyczące rozmaitych urazów ciała i odpowiedniego zabezpieczenia ran.

Na szkolenia BLS AED można zapisać się na stronie internetowej k9med.pl. Dla firmy pracują wykwalifikowani instruktorzy, którzy odpowiedzą na każdego pytania. Uczestnicy mają do dyspozycji różne materiały edukacyjne. Poza tym przedsiębiorstwo prowadzi szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownictwa psów.

Warto skorzystać z usług specjalistów, którzy mają ugruntowaną pozycję w branży.

Skomentuj wpis