dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Podział majątku adwokat gdynia

Kacper Jaworski 2020-07-01 0 komentarzy
Podział majątku adwokat gdynia

Zawarcie małżeństwa oznacza nie tylko założenie rodziny, ale także wspólnoty majątkowej – łączą się majątki osobiste dwóch osób i zaczyna się tworzyć majątek wspólny. W przypadku rozwodu konieczne jest z kolei przywrócenie rozdzielności z uwzględnieniem zarówno wkładu pierwotnego każdego z małżonków, jak i uczciwego podziału całego dorobku, wypracowanego w okresie trwania związku. Wielu parom udaje się te działania przeprowadzić bez ingerencji sądu, jednak zdarzają się niejasności, różna bywa też interpretacja podziału, co wymusza skorzystanie z pomocy niezależnego sędziego.

Przygotowania do rozwodu zawsze mogą przebiegać dwutorowo – z jednej strony bowiem jest samo zakończenie związku, ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi, z drugiej zaś rozdzielenie dóbr materialnych. W każdym z tych aspektów bardzo dużą pomocą jest porada adwokacka. Wiedza prawnicza pozwala nie tylko na sprawne i skuteczne przeprowadzenie rozwodu i podziału majątku, ale też na zapewnienie jak najbardziej komfortowej atmosfery dla obydwu stron. Wiele osób decyduje się na wcześniejsze załatwienie kwestii finansowych, jeszcze przed przystąpieniem do sprawy rozwodowej, tak aby maksymalnie skrócić cały proces. W pewnych okolicznościach zasadne może też się okazać zostawienie formalności dotyczących sfery materialnej do czasu zakończenia małżeństwa.

Zajmujący się w Gdyni podziałem majątku adwokat przyjmuje klientów w Kancelarii Adwokackiej Tomasz Janik. Osoby zgłaszające się po fachową poradę mogą liczyć na rzetelne rozpoznanie spraw na każdym etapie. Rozdział dotychczas wspólnej własności bywa niełatwy i zazwyczaj wymaga podejścia z dużym wyczuciem, żadna ze stron nie chce być poszkodowana, zwłaszcza że niejednokrotnie w grę wchodzi dorobek życia.

Skomentuj wpis