dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Odsiarczanie spalin

Konstanty Wasilewski 2019-04-19 0 komentarzy
Odsiarczanie spalin

Odsiarczanie spalin to proces pozwalający na ograniczenie wprowadzania do atmosfery wszystkich związków gazowych, które wymienione zostały w Dyrektywie IED oraz w konkluzjach BAT. Spełnianie tych wymogów jest konieczne, jednak do wyboru inwestora pozostaje rodzaj reaktora, który ma posłużyć do odsiarczania spalin. Niezależnie od wyboru, INSTAL - FILER SA posiada nowoczesne technologie, które pozwalają na spełnienie wszystkich regulacji. 

Reaktor mechaniczny cechuje się bardzo prostą konstrukcją, dzięki czemu doskonale sprawdza się w procesach odsiarczania kotłów rusztowych. Gwarantuje on również osiągniecie wymaganych redukcji przy stosowaniu rozmaitych gatunków węgla. Użycie reaktora mechanicznego jest szczególnie polecana w przypadku kotłów charakteryzujących się zmiennymi warunkami pracy, czyli małych i średnich. Można być pewnym skuteczności jego działania również dzięki użyciu różnych sorbentów, mianowicie wapna albo sody. Koszty jego eksploatacji są bardzo niskie, natomiast metody odsiarczania innowacyjne i zależne od potrzeb klientów. 

Reaktory fluidalne również używają wapna oraz sody jako sorbentów, przeznaczone są jednak do kotłów o mocy średniej albo albo dużej. Praca instalacji tego typu jest bardzo elastyczna, koszty eksploatacji niskie, a praca może się odbywać zarówno na kotłach o obciążeniach minimalnych jak i na tych pracujących na maksymalnej wydajności. W systemie zastosowano system recyrkulacji, dzięki czemu odsiarczanie umożliwia niemal całkowite przepracowanie wprowadzonego reagenta. Metoda odsiarczania również w przypadku reaktorów fluidalnych uzależniona jest od zapotrzebowań klientów. 

Skomentuj wpis