dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Czy warto zamontować klapy oddymiające w domach jednorodzinnych?

Antonina Sobczak 2022-04-25 0 komentarzy
Czy warto zamontować klapy oddymiające w domach jednorodzinnych?

Dziś nie budzi zdziwienia montowanie w domu różnego rodzaju systemów alarmowych i zraszaczy uaktywniających się podczas pożaru. Niewielu właścicieli nieruchomości decyduje się na wdrażanie równie ważnego (biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców) rozwiązania, jakim są klapy oddymiające. Dzięki nim można szybko pozbyć się gryzącej, utrudniającej orientację i powodującej szybką utratę przytomności chmury powstałej na skutek spalania (zwłaszcza elementów wykonanych z tworzywa sztucznego, lakierów, substancji łatwopalnych).

Takie otwory pozwalają także na szybkie przewietrzenie mieszkania z bardzo niebezpiecznego czadu. Klapą można sterować manualnie lub też otwierać ją automatycznie, za pomocą panelu sterującego lub odpowiednio skorelowanej aplikacji w telefonie. Słysząc sygnał alarmu, można w ciągu kilkunastu sekund rozpocząć wymianę powietrza, klikając przycisk i zapobiegając tym samym zaczadzeniu.

Klapy można stosować także jako dodatkowe wyjście na dach. Pozwolą szybko dostać się na zewnątrz podczas pożaru dolnych kondygnacji i umożliwią zejście na ziemię po schodkach ewakuacyjnych (także warto tego typu rozwiązanie zamontować w każdym domu jednorodzinnym). Taki otwór nie musi być duży. Nie wpływa też na estetykę dachu. Obecnie w ofercie dostępnej na stronie internetowej mpskylights.pl można znaleźć modele wykonane z wytrzymałych i utrzymanych w neutralnej kolorystyce materiałów dzięki czemu taka klapa nie rzuca się w oczy, a jednocześnie zapewnia oczekiwaną ochronę przed wilgocią.

Skomentuj wpis