dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Blog IT – o czym jest?

Alicja Krawczyk 2022-12-21 0 komentarzy
Blog IT – o czym jest?

BERT jest neuronowym modelem tłumaczenia maszynowego. Wykorzystuje dwa różne typy reprezentacji: bezkontekstową i kontekstową. Są one stosowane do przewidywania, jakie słowa pojawią się jako następne w zdaniu. Program wykorzystuje ponadto uczenie transferowe i osadzanie słów, a także sam się uczy. Może być udoskonalany przy użyciu dużej ilości danych, których następnie używa do tworzenia wyuczonych reprezentacji w ostatecznym modelu predykcji.

W czym pomaga BERT?

Zgodnie z zapowiedziami Google algorytm jest stosowany po to, aby lepiej rozumieć słowa w kontekście. Dzięki temu sprawniej dopasowuje również wyniki wyszukiwania, dostarczając Internautom dokładnie takich treści, jakich oczekują. Atutem tego modelu jest rozumienie nawet krótkich słów, takich jak przysłówki, od których często zależy sens danego zdania. Jednocześnie warto uświadomić sobie, że zastosowanie tego algorytmu nie ma w zasadzie wpływu na optymalizację stron internetowych. Dalej najważniejszym wyznacznikiem pozostaje tworzenie treści przydatnych dla użytkowników, a także rozważne umieszczanie słów kluczowych w tekście.

Jeszcze więcej przydatnych treści

Odwiedzając stronę wspomnianego już przedsiębiorstwa, można pozyskać garść przydatnej wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Blog IT prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w swojej branży. Warto także zapoznać się z ofertami zatrudnienia oraz stażami dla studentów. Comarch zapewnia możliwość rozwoju w wielu różnych dziedzinach, nie tylko tych związanych z informatyką.

Skomentuj wpis