dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Polecane buty motocyklowe na rok 2019

Alicja Krawczyk 2019-03-13 0 komentarzy
Wpis

Jazda na motorze jest przyjemnością, z którą niewiele rzeczy na świecie może się równać - poza swobodą przemieszczania się i dźwiękiem silnika najważniejsze jest w niej niezrównane poczucie wolności. Przy tych wszystkich zaletach trzeba jednak pamiętać o specyfice poruszania się motocyklem, która polega nie tylko na zachowaniu szczególnej ostrożności, ale również konieczności posiadania odpowiedniego stroju. Jednym z najważniejszych elementów ubioru do jazdy motorem są buty motocyklowe

Na stronie rtmoto.pl znaleźć można wiele ich par, wszystkie zaś szczególnie dobrze sprawdzają się przy danym modelu motocykla. Z tego powodu jednym z uwarunkowań decyzji o zakupie zawsze powinien być dobór obuwia do posiadanej maszyny. Na jakie uniwersalne cechy warto jednak w największym stopniu zwracać uwagę? Buty męskie motocyklowe powinny charakteryzować się: 

  • Solidnym materiałem, z jakiego zostały wykonane. Idealnie sprawdza się w tym względzie bydlęca skóra, która nie tylko jest bardzo wygodna i zawsze pozostaje w modzie, lecz również zapewnia odporność na ścieranie oraz elastyczność. 
  • W miejscu stykania z dźwignią zmiany biegów materiał powinien być wzmocniony. Dobrze też, jeżeli pięta i palec u nogi posiadają dodatkowe zabezpieczenia, a staw skokowy - wewnętrzny protektor. Znajdujące się wokół kostki miękkie, poliestrowe pianki także dodadzą bezpieczeństwa. 
  • Antypoślizgowe podeszwy i praktyczne zapięcia na rzepy również zwiększają komfort jazdy. 

Wybór odpowiednich butów motocyklowych na 2019 rok nie jest zatem wcale trudny, wystarczy kierować się najwyższą jakością ich wykonania. 

Skomentuj wpis