dlaczegopolska.pl - Twoja przestrzeń nieograniczonych możliwości

Co zwiedzić we Lwowie?

Konstanty Wasilewski 2019-05-28 0 komentarzy
Co zwiedzić we Lwowie?

Stare Miasto

Większość turystów przyjeżdża do Lwowa głównie po to, żeby podziwiać Stare Miasto. Nie bez przyczyny właśnie to miejsce jest największą atrakcją – w jego obrębie skupia się bowiem większość zabytków. Potwierdzeniem uznania wyjątkowych walorów lwowskiego Starego Miasta jest nie tylko tłum turystów w sezonie, ale również wpisanie całego obszaru na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Sercem Starego Miasta jest prostokątny rynek z centralnie usytuowanym ratuszem z XIX w. Otaczają go piękne kamienice, które prezentują cały wachlarz stylów architektonicznych. Liczne kościoły, cerkwie i katedry wyrastają co krok, podobnie jak śliczne i tworzące niepowtarzalny klimat, choć już nadgryzione zębem czasu kamienice. Jednym z największych zabytków położonych w centrum Lwowa, o którym warto wspomnieć osobno, jest opera. Do dyspozycji turystów są także liczne place, kawiarnie, restauracje, bary i kluby.

Poza Starym Miastem

Choć największe atrakcje Lwowa są rozrzucone głównie po Starym Mieście, to znajdują się nie tylko w nim. Warto pospacerować także po śródmieściu i wyjść nieco dalej poza centrum, chociażby ze względu na niepowtarzalną atmosferę miasta, którą w dużym stopniu tworzy architektura z XIX i początku XX wieku. Polscy turyści nie powinni omijać Cmentarza Łyczakowskiego, w którego skład wchodzi Cmentarz Orląt Lwowskich. Warto odwiedzić także wzgórze Wysoki Zamek i skansen Szewczenkowski gaj.

Pojawia się jednak pytanie, jak sprawnie zaplanować i zorganizować wycieczkę do Lwowa. Osoby bez doświadczenia w podróżowaniu mogą mieć problem z samotną wyprawą. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi biuro podróży Dzikie-Bieszczady.com, które oferuje wycieczki do Lwowa pełne interesujących atrakcji.

Skomentuj wpis